Κυριακή 16 Ιανουαρίου 2011

Γκέλα του Α.Ο. Μοσχάτο στη Σύρο

Άνω Σύρος-Μοσχάτο 2-1

Στο παιχνίδι της Σύρου πολύ σύντομα η ομάδα του Μοσχάτου βρέθηκε πίσω στο σκορ, όταν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 2ο λεπτό ο Λ. Πρίντεζης άνοιξε τη διαφορά υπέρ της Σύρου. Η ισοφάριση για το Μοσχάτο ήρθε στο 61' με γκολ του Λιόση στη συνέχεια όμως, μόλις 3 λεπτά αργότερα και πάλι ο Λ. Πρίντεζης άνοιξε τη διαφορά υπέρ της Σύρου. Ο αγώνας έληξε με τη χειρότερη δυνατή εξέλιξη για το Μοσχάτο αφού τελείωσε τον αγώνα με δύο παίχτες λιγότερους λόγω αποβολής του Καψαλοπόδα στο 85΄ και του Λαλιάνη στο 92'. Με το αποτέλεσμα αυτό η ομάδα του Μοσχάτου παραμένει στη 13η θέση με 12 βαθμούς. Στους κύκλους των φιλάθλων 'έντονα συζητιέται, ότι η αποχώρηση του Ηλιόπουλου από την ομάδα δημιούργησε σημαντικό επιθετικό κενό. Στην επόμενη αγωνιστική (23/1, 15:00) το Μοσχάτο θα υποδεχτεί το Σαρωνικό Αίγινας.